Kauno šokio teatras AURA | Lietuva

medejos6vladimirlupovskoj

MEDĖJOS

Idėjos autorė, režisierė ir choreografė: Birutė Letukaitė

Kompozitorius: Antanas Jasenka

Kostiumų dailininkė: Rūta Biliūnaitė

Apšvietimo dailininkas: Tadas Valeika

Scenografė: Birutė Letukaitė

Atlikėjai: Skaidra Jančaitė (sopranas, Medėja), Liza Baliasnaja, Gotautė Kalmatavičiūtė, Rūta Kavaliauskienė, Rūta Lelytė, Jokūbas Nosovas, Marius Pinigis, Vilma Pitrinaitė, Mantas Stabačinskas, Andrius Stakelė, Milda Steponavičiūtė, Kauno šokio teatro „Aura“ teatro studijos auklėtiniai ir Kauno choreografijos mokyklos mokiniai.

Trukmė: 60 min.

Premjera: 2011

 

Spektaklio sukurimą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas ir Kauno miesto savivaldybė.

[...] nusprendžiau kuo greičiau vaikus

žudyti ir paskui pabėgti iš šios šalies;

Nedelsti ir neleist, kad mano kūdikius

žudytų kitas savo niekšiška ranka.

Jie neišvengs mirties, kitaip negali būt;

Pati žudysiu tuos, kuriuos aš pagimdžiau.

Euripidas, „Medėja“, 1234–1239

 Žiniasklaidoje teigiama, kad kasmet Lietuvoje nužudomi 6-8 kūdikiai, tačiau viešai šie duomenys nėra skelbiami, todėl manoma, kad skaičiai daug didesni.

Statistikos departamento duomenimis, per pastaruosius 3 metus negimusių kūdikių buvo nužudyta daugiau kaip 27 000.

Jau daugiau kaip ketvirtį amžiaus gyvenantis Kauno šokio teatras „Aura“ yra seniausias ir didžiausią bei nuosekliausią patirtį sukaupęs šiuolaikinio šokio kolektyvas Lietuvoje. Aura reprezentavo šiuolaikinį šokį daugelyje tarptautinių kultūros renginių. „Auros “ spektakliai buvo rodyti 26 užsienio valstybėse, pasirodyta 180 festivalių scenose. Nuo 1991 metų nuolat bendradarbiauja su užsienio choreografais ir pedagogais (teatre yra dirbę 35 choreografai iš 15 pasaulio šalių), taip pat kuria bendrus projektus su garso ir vizualiųjų menų kūrėjais (festivalis „Aura“ ir kiti demonai“).

„Aura“ – tai ne tik teatras, bet ir geriausių Lietuvos šiuolaikinio šokio šokėjų kalvė. Esami ir buvę šokėjai pakeri publiką ne tik aukšta atlikimo kultūra, bet ir savo nuoširdumu bei aistringu atsidavimu šokiui.

„Šokėjai pademonstravo aukšto lygio techniką. „Aura“ pateikė spektaklius, kurie buvo tarptautinio Vankuverio šokio festivalio aukščiausias taškas.“
(The Georgia Straigt, Kanada).

„Auros“ kūrybinė veikla įvertinta 49 miesto, šalies ir tarptautiniais apdovanojimais, sulaukė puikių atsiliepimų šalies ir užsienio spaudoje.

„Auros“ įkūrėja, choreografė ir meno vadovė Birutė Letukaitė už savo veiklą 2008 metais buvo apdovanota Vyriausybės kultūros ir meno premija.

 

VIDEO
Ad
ORGANIZATORIUS
Ad
GLOBĖJAI
Ad
Ad