Ferenc Fehér | Vengrija

300dpi-tao_te_photo_puskel_zsolt

Tao Te

Kūrėjai:Ferenc Fehér, Ákos Dózsa
Šokėjai:
Akos Dozsa, Ferenc Feher
Muzika
: Ferenc Feher
Apšvietimas
: Gabi Bánki
Garso režisierius:
Dávid Kovácsovics
Choreografas
: Ferenc Fehér
Trukmė
: 40 min.
Premjera
: 2010 m.


 

Todėl būtybės
vienos eina pirmyn, kitos seka paskui,
vienos dūsauja, kitos keikiasi,
vienos gaivališkos, kitos susidėvėjusios,
vienos kopia, kitos krenta.

Laodzi, „Daodedzingas“

 

Išėjau iš ankstesniosios būklės ne tam, kad pakeisčiau ją kita, bet todėl, kad ankstesnioji buvo it nakvynė pakeliui. Ištvermė mąstyme — teisingas kelias. Mąstymo kelių paslaptis ta, jog jais galima eiti į priekį, galima ir grįžti, tačiau tikrai tobulėti įmanoma tik pasirinkus kelią, kuris veda atgal.

M. Heidegger, „Pakeliui į kalbą“

Vengrų šokėjas ir choreografas Ferencas Fehéris nėra baigęs jokių su šokiu susijusių mokslų. Jo kūrybai įtaką padarė daugybė judesio disciplinų, tarp jų — laisvasis šokis ir kovos menai. Tokia įvairiopa patirtis ir darbas su choreografe Anikó Juhász (slapyvardis O. Caruso) jam padėjo sukurti savitą stilių. Nuo 1999 metų F. Fehéris dirbo su trupe „Finita la Commedia“, o nuo 2007 metų pats kuria šokio ir judesio teatro, šiuolaikinio šokio, fizinio teatro choreografiją. Nuo 2007 metų pats sėkmingai ėmė kurti choreografiją, kuri jau buvo pripažinta keliais Vengrijos ir tarptautiniais apdovanojimais.

Į Lietuvą atvykęs pasirodymas „Tao Te“ buvo apdovanotas prestižiniu Rudolfo Labano prizu už geriausią šiuolaikinės choreografijos atlikimą Vengrijoje 2010-aisiais.

www.ferencfeher.hu

VIDEO
Ad
ORGANIZATORIUS
Ad
GLOBĖJAI
Ad
Ad