Derida Dance | Bulgaria

asa-last-cmyk_resize

V.A.G. (angl. vidutinis atsiliepimo greitis)

Idėja ir choreografija: Jivko Jeliazkov
Repetitorė:
Silvia Tomova
Muzika:
Kliment Dichev
Atlikimas:
Ádám Frigy (Vengrija), Boglarka Varga (Vengrija), Jungin Lee (Pietų Korėja), Marius Pinigis (Lietuva), Petya Mukova (Bulgarija)
Prodiuseris:
Atanas Maev
Premjera:
2011

Sukurta kartu su: Derida Dance (Bulgarija), Spisanie Edno (Bulgarija), Pro Progressione (Vengrija), Kauno šokio teatras „Aura“ (Lietuva)


V.A.G. (angl. vidutinis atsiliepimo greitis) yra judesio ir kūno performansas. Abu jie paimti kaip vieta proceso, kurį nevisuomet pasiseka katalizuoti ar slopinti, galiausiai nevisuomet pasiseka vėl grįžti į homeostazės būseną. V.A.G. tai nuolatinis aplinkos perorganizavimo procesas, kuris individų interakcijos procese sukelia kvapą gniaužiančius atradimus.

Jivko Jeliazkov, režisierius ir choreografas. Geriausios šiuolaikinės choreografijos apdovanojimo laimėtojas Sofijoje, 2001 m. Dažnai kuria choreografiją šiuolaikinio šokio trupei „Arabesque“, Sofija.

Kartu su Atanu Maevu (meno vadovas) 2004 m. įkūrė Derida Dance šokio trupę. Iki 2008 vykdė tarptautinius projektus Bulgarijoje, Ispanijoje, Kuboke, Velse, Škotijoje, Prancūzijoje ir t.t. 2010 m. menininkų tandemas atidarė pirmąjį šiuolaikinio šokio centrą Sofijoje – Derida Dance centrą.

Spektaklis V.A.G. yra Spisanie Edno ir Derida Dance (Bulgarija) bendras kūrinys, tai projekto „Ratas: šokio praktikų Europoje jungimas“ ir „Šiuolaikinio šokio Bulgarijoje probiotikas“ dalis. Projektą „Ratas: šokio praktikų Europoje jungimas“ koordinuoja „Spisanie Edno OOD“ (Bulgarija) su „Pro Progressione Tanacsabo“ (Vengrija) ir Kauno šokio teatru „Aura“ (Lietuva). Projektas finansuojamas Europos Komisijos programos „Kultūra“. Šis darbas atspindi tik autoriaus nuomonę ir Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokią spektaklio skleidžiamą informaciją.

„Šiuolaikinio šokio Bulgarijoje probiotikas“ mokymo programą finansuoja fondas „Amerika – Bulgarijai“.

 

VIDEO
Ad
ORGANIZATORIUS
Ad
GLOBĖJAI
Ad
Ad