Compagnia Zappalà Danza | Italija

 instrument1_4-jpg

Instrumentas 1 [scoprire I`invisibile]


Choreografas ir režisierius:
Roberto Zappalà
Kompozitorius:
Puccio Castrogiovanni
Tekstų autorius:
Nello Calabrò
Scenografas, apšvietimo ir kostiumų dailininkas:
Roberto Zappalà
Šokėjai:
Adriano Coletta, Alain El Sakhawi, Roberto Provenzano, Fernando Roldan Ferrer, Salvatore Romania, Antoine Roux-Briffaud, Alessandro Vacca
Muzikos atlikėjas
: Puccio Castrogiovanni
Techninis koordinatorius:
Sammy Torrisi
Kūrinio ir turo vadybininkė:
Maria Inguscio
Trukmė:
60 min.
Premjera:
2007 m.

Šį spektaklį taip pat kūrė: Etnafest Arte, Scenario Pubblico, UVA Grapes Catania šiuolaikinio šokio festivalis.
Parėmė:
Ministero per i Beni e le Attività Culturali; Regione Siciliana — Assessorato Turismo, Sport e Spettacolo.


Savo naujoje choreografinėje kelionėje R. Zappalà tiria kūno ryšį su garsu, triukšmu ir muzika. Spektaklis „ Instrumentas 1“ — tai savita sicilietiškų tradicijų studija. Vienas iš tradicinių Sicilijos instrumentų — dambrelis, itališkai vadinamas „marranzano“, nors ir siejamas su mafija, primena savitus šio krašto garsus.

Šiam šokio spektakliui grupės „Lautari“ muzikantai kartu su R. Zappalà nuosekliai ištyrinėjo dambrelio galimybes ir sukūrė įtaigius garsus bei ritmus. Scenoje pasirodo septyni šokėjai vyrai ir Puccio Castrogiovanni – grupės „Lautari“ lyderis su dambreliu.

Spektaklio premjera įvyko 2007 metų rugpjūtį festivalyje „Etnafest Arte“. Tai pirmoji dalis iš projekto, pavadinto „Perbraižyta Sicilija“, kuriuo R. Zappalà siekia kūrybine kalba iš naujo „perskaityti“ Siciliją.

Trupę „Compagnia Zappalà Danza“ 1989 metais įkūrė Roberto Zappalà, ligšiolinis jos meno vadovas ir pagrindinis choreografas. Nuo 1996-ųjų šią trupę nuolat remia Italijos kultūros ministerija ir Sicilijos regiono institucijos.

„Compagnia Zappalà Danza“ laikoma viena įdomiausių Italijos šiuolaikinio šokio trupių. Jos ryškus ir įvairialypis repertuaras — tai sinergetinio ir atkaklaus Roberto Zappalos bei Nello Calabrò darbo rezultatas. Jųdviejų suformuota projektinė kryptis leidžia trupei nuolat plėstis, realizuoti skirtingus projektus — nuo tokių, kurie skirti vos keliems šokėjams, iki skirtų visai trupei. Spektakliuose dažnai skamba gyva muzika.

{sharethis]

 

 

VIDEO
Ad
ORGANIZATORIUS
Ad
GLOBĖJAI
Ad
Ad